Od wielu lat 6 grudnia w Polsce obchodzi się świeckie mikołajki, w czasie których prezenty rozdaje facet w czerwonym wdzianku. Na szczęście tu i ówdzie przetrwała tradycja wiązania tego pięknego gestu z odzianym w biskupie szaty świętym Mikołajem. Poniżej prezentujemy fotoreportaż z kościelnej uroczystości, która odbyła się 5 grudnia 2014 r. w parafii w Nakle Śląskim. Była to ceremonia górnośląsko-góralska. Ubrane w strój regionalny dzieci zatańczyły śląskiego trojaka, wystąpił także zespół górali ze Szczyrku. Każde dziecko dostało paczkę z prezentami ufundowanymi przez sponsorów. Zdjęcia: Renata Głuszek