Jest taki dzień w roku, w którym w Polsce (i poza jej granicami) rozbrzmiewa największa i najgłośniejsza orkiestra świata: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, grająca w ramach Finału WOŚP. Tego właśnie dnia, w drugą niedzielę stycznia, w dziesiątkach polskich miast odbywają się różnego rodzaju koncerty i imprezy towarzyszące, licytacje, a także uliczne kwesty, z których dochód przeznaczony jest na zakup sprzętu medycznego, w szczególności urządzeń ratujących życie i zdrowie noworodków, niemowląt i dzieci.